Zajęcia dla dzieci


Najlepszą nauką jest zabawa! To wie każdy młody człowiek. Podczas spotkań z ceramiką poznasz wiele sposobów tworzenia z ceramiki dosłownie wszystkiego co zapragniesz.

dladzieci1Różnorodne techniki rzeźbiarskie pozwolą Ci w przyjemny sposób stworzyć niepowtarzalne figurki, kubki, talerze, kafelki, pamiątkowe tabliczki, miseczki dla kotków chomików i innych milusińskich. Tutaj fantazja nie ma granic! 

Poza zabawą w glinie dowiesz się „co w trawie piszczy” czyli o pięknie i różnorodności przyrody w Polsce, oraz o „twórcach wczoraj i dziś ” czyli co nieco o sztuce w historii i dzisiejszych czasach.

Co?

  • Pracownia ceramiczna JumaArt powstała dla osób które chcą pięknie żyć. Tworzymy bogatą ofertę zajęć z ceramiki dla dzieci w szkołach i przedszkolach.
  • Na zajęcia przywozimy wszystkie niezbędne materiały do pracy z gliną.
  • Oferta warsztatów ceramicznych jest przeznaczona dla dzieci od wieku 3,5 lat.
  • Poziom zajęć, oraz ich tematyka zawsze jest dopasowana do wieku dzieci.
  • Grupy dzieci liczą od 5 – 12 osób, tak by najlepiej objąć dobrą opieką artystyczną każdego uczestnika. Maksymalnie liczebność to 18 osób w grupie.
  • Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym trwają około 30 – 45min. (plus czas potrzebny na sprzątanie).

Jak?

  • Zajęcie poprzedza zawsze krótka prelekcja tematyczna, będącą inspiracją dla dzieci do dalszej pracy z gliną.
  • Mogą Państwo wybrać jeden z naszych opracowanych cykli tematycznych zajęć, dostosowanych do wieku dzieci  (np. dla dzieci: 3 – 5 lat cykl „Pory roku”, dla dzieci” 6 lat cykl „O zmysłach”, „Świat bajek”, „Legendy Krakowa” i inne.  Jesteśmy również otwarci na Państwa sugestie i dopasowanie tematu zajęć do aktualnego Panstwa programu edukacyjengo.
  • Dostarczamy wszelkie materiały niezbędne do realizacji zajęć , oraz zapewniamy końcowy wypał prac ceramicznych.  Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu zajęć ceramiczny w przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych, z którymi regularnie współpracujemy.

Gdzie?

Zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci prowadzimy w Państwa szkole / przedszkolu (dojazd w obrębie Krakowa i w promieniu około 40 km od jego granic).

Kiedy?

Spotkania dla grup szkolnych i przedszkolnych są możliwe w przedziale czasowym od 8:00 do 14:00.
Nie są to jednak sztywne ramy czasowe – jesteśmy elastyczni i postaramy się dopasować do Państwa indywidualnych potrzeb.

Dla kogo?

Zajęcia grupowe dla dzieci:
Prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku od 3,5 lat wzwyż, możliwe są również zajęcia łączone: dzieci wraz rodzicami lub opiekunami. Zapraszamy również dzieci przewlekle chore lub niepełnosprawne, by odnalazły przyjemność i  miejsce, gdzie liczy się tylko chęć i radość tworzenia.